Irasshaimase~!

Dovolte mi, abych vás přivítala na mém malém skromném bločku. Říká se mi Ichi a považuji se za trošku střeleného otaku, který sleduje anime a čte mangu, samostuduje japonskou historii a japonštinu a hraje (píše) textová RPG. Mám ráda hudbu, zpívám a hraju na kytaru a samozřejmě nikdy nepohrdnu zaražením sluchátek do uší a poslechem oblíbených kapel a zpěváků při dlouhé cestě do školy.

Abych nemluvila jen o sobě, představuji Vám i tohle momentálně roztomile růžové místečko. Naleznete tu nejen nějaké info o anime a mangách, které jsem četla, ale i o neotaku věci. Recepty, možná i návody na kreslení... Občas tu budu sem tam dělat reklamu na RPGéčka, která hraju.

Máte něco na srdci? Piště piště, ráda si povídám! :3

Bleach - O Anime

6. října 2012 v 17:13 | Nik-chanです!

Takže mi dovolte, abych vás přivítala v novém světě! Nebo spíše světech, které pro nás vytvořil Tite Kubo. :D Pro tuto návštěvu nebudete potřebovat ani mapu ani kompas. Věřím, že vám bude stačit pár základních pojmů.
  • Skutečný svět je ten, který známe i my. 6ijeme v něm.
  • Pokud někdo ve skutečném světě zemře, jeho duše se tu stále potuluje. Pak přijdou Shinigami a vykonáním duševního pohřebu je pošlou do Společenstva Duší. Obyčejní lidé je nevidí, protože mají prťavé reiryoku (=duševní energie)
  • Prázdní (hollow) jsou duše, jejichž život ve Skutečném Světě skončil v trápení a depresích. Požírají normální duše. Pokud se nějaký takový objeví, Shinigami ho zabijí, tím duši osvobodí a pošlou ji do Společenstva Duší. Obyčejní lidé je nevidí.
  • Společenstvo duší je svět, kde žijí Shinigami a pohřbené duše. Dalo by se to tak trochu přirovnat "nebi". Zde jsou Shinigami v městě Seireitei rozděleni do 13 Obranných Divizí.
  • Hueco Mundo je svět, kde žijí Prázdní. Dalo by se to přirovnat k "peklu", ačkoliv je Hueco Mundo jedna velká noční poušť s obrovskými podzemními prostorami. (Dobře Gin to tak popsal, ale Peklo v Bleach neboli "Jigoku" jste ještě neviděli *děsivý pohled*)
Kurosaki Ichigo je normální student vyšší střední školy žijící v menším japonském městě Karakura. Tedy, pokud přehlédneme skutečnost, že je schopen vydět duchy...
Bacha, spoileeer! :3
Ne, tuhle skutečnost nelze přehlédnout, protože právě tahle skutečnost naprosto změní jeho svět, když se jednou u něj doma zjeví Shinigami jménem Kuchiki Rukia, kvůli tomu, že vycítila Prázdného. Ten tam přijde chvilku po ní a začane se sápat na Ichigovu rodinu. Rukia je zraněná a jediná možnost, jak zachránit jeho rodinu je stát se Shinigami. S tímhle nápadem přijde Rukia. Ichigo se musí nechat probodnout jejím mečem skrz na skrz. Rukia ještě řekne, že buď to vyjde anebo oba zemřou. Lákavá nabídka, že?
Vzhledem k tomu, že anime má přes 300 dílů, tak vám asi došlo, jak tato situace dopadne. Ichigo se stane Shinigami.
Jenže! Dát své shinigami schopnosti smrtelníkovi je prý velký hřích! Proto přichází na scénu kapitán šesté obranné divize Kuchiki Byakuya (Rukiin starší jakoby bratr) a jeho zástupce Abarai Renji (Rukiin kamarád z dětství). Odvedou ji zpět do Společenstva duší na... popravu. Tento rozkaz vydalo Centrum 46, které rozhoduje o všem. Anebo ne?
Ichigo a jeho kamarádi - Ishida Uryuu, Inoue Orihime a Yasutora Sado - se vydají do Společenstva duší Rukiu zachránit.
Ve Společenstvu se ale dějí divné věci. Centrum 46 vydává podivné rozkazy, kapitán páté obranné divize Aizen Sousuke je nalezen přišpendlený na zdi něčí katanou a úsměv kapitána třetí obranné Ichimaru Gina je čím dál tím záhadnější.
Co se děje? Koukněte se a uvidíte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama