Irasshaimase~!

Dovolte mi, abych vás přivítala na mém malém skromném bločku. Říká se mi Ichi a považuji se za trošku střeleného otaku, který sleduje anime a čte mangu, samostuduje japonskou historii a japonštinu a hraje (píše) textová RPG. Mám ráda hudbu, zpívám a hraju na kytaru a samozřejmě nikdy nepohrdnu zaražením sluchátek do uší a poslechem oblíbených kapel a zpěváků při dlouhé cestě do školy.

Abych nemluvila jen o sobě, představuji Vám i tohle momentálně roztomile růžové místečko. Naleznete tu nejen nějaké info o anime a mangách, které jsem četla, ale i o neotaku věci. Recepty, možná i návody na kreslení... Občas tu budu sem tam dělat reklamu na RPGéčka, která hraju.

Máte něco na srdci? Piště piště, ráda si povídám! :3

Říjen 2012

Fullmetal Alchemist Brotherhood

24. října 2012 v 16:02 | Nik-chanです!
Fullmetal Alchemist Brotherhood je anime tvořené podle mangy, kterou napsala Arakawa Hiromu a dalo by se brát jako druhý pokus. První anime Fullmetal Alchemist totiž podle mangy zrovna dvakrát nebylo :3 Prvně bylo k vidění 5. dubna 2009 na televizní stanici MBS a TBS.
Režíruje Irie Yasuhiro, scénář napsal Hiroshi OHNOGI.
Poslední, 64. díl vyšel 4. července 2010.
Tohle není pokračování anime s názvem Fullmetal Alchemist! Je to jiná verse!

--> Příbeh mě naprosto vtáhl a jaksi mě nehodlá pustit. Koukám na to, kdykoliv můžu. Tohle anime bych označila za silně návykový (ano, dnes jsem měla "absťák" xD).
Ještě nevím, jak to zkončí, nedokoukala jsem ho :3
--> Další důvod, proč se mi tak moc líbí, je, že Eda dabije Romi Park, má oblíbená dabérka. Takový zvuky umí vyloudit jen már dabérů :D
--> A samozřejmě nesmíme zapomenout na krasavce jménem Roy Mustang :3 U mě mu ještě přidává to, že ho dabuje Miki Shinichirou (daboval třeba Uraharu Kisukeho v Bleach nebo Jamese v Pokémonech /bomba! xD/).

Něco o anime:
 • O čem FMA je?
 • OST
 • Postavy

Sword Art Online

11. října 2012 v 10:52 | Nik-chanです! |  Anime
Sword Art Online je anime tvořené podle novely, kterou napsal Kawahara Reki. Prvně bylo k vidění 7. července 2012. Vysíláno je na Tokyo MX, tvk, TVS, TVA, RKB, HBC, MBS, AT-X, Chiba TV a BS11.
Režíruje Ito Tomohiko, zpracovává studio A-1 Pictures. O hudbu se postarala Kajiura Yuki.
Anime dál vychází. Každou neděli je k dispozici díky české překladatelské skupině ASCT.

--> Anime mi doporučil kamarád, od té doby jsem na něm lehce závislá (na tom anime xD). Příběh vás hned na začátku vtáhne a už nepustí. Nové episody jsem teoreticky stihla dohnat za den (prakticky za dva xD). Myslím, že je to taky tím, že hlavní hrdina Kirito je neskutečně roztomilý (ano, v prvním díle vypadá krapet zajímavě...) a vždycky se dokáže tvářit tak krástě zmateně. V boji je úplně vážný, ale v obyčejných situacích je srandovní. Třešničku na dortu tomu vždycky nasadí Asuna, další hlavní postava.
--> Hudba je moc pěkná. Taková... taková... neumím popisovat hudbu xD

Něco o anime:
 • O čem SAO je?
 • OST
 • Postavy

Ao no Exorcist

9. října 2012 v 18:27 | Nik-chanです! |  Anime
Ao no Exorcist je anime dělané podle mangy, kterou vytvořila Katou Kazue. Prvně bylo k vidění 17. října 2011 na televizní stanici TBS a MBS.
Režisérem je Okamura Tensai, scénář zpracoval Yamaguchi Ryouta a o hudbu se postaral Sawano Hiroyuki.
Poslední, 25. episoda byla odvysílána 2. října 2011. Huu, zjistila jsem, že manga běží dál :3 Jdu číst!

--> Toto doporučuju :3 Má to moc hezký příběh. Celou dobu jsem se u toho řezala smíchy, ale chvilkami i brečela. Anime je krátké, takže vám zabere málo dní a nebude problém ho zkouknout třeba několikrát.
--> Postavičky jsou hezky provedené a dabéři opět sedí.

Něco o anime:
 • O čem Ao no Exorcist je?
 • OST
 • Postavy

Byakuya a Renji v akci! Záchrana Sushi!

8. října 2012 v 20:52 | Nik-chanです! |  FanFiction
To jsem dneska stvořila :3

Bleach

6. října 2012 v 17:54 | Nik-chanです!
Bleach je anime tvořené (jak už to většinou bývá) podle mangy, kterou pro nás nakreslil Tite Kubo. V televizi byl poprvé k vidění 5. října 2004 na televizní stanici TV Tokyo.
Režisérem je Abe Noriyuki, scénář zpracoval Sogo Masashi a o hudbu se postaral (a jak! :3) Sagisu Shirou.
Poslední, 336. episoda byla odvysílaná 27. března 2012. Od té doby si anime dává přestávku, aby dalo předstih manze, která vychází dál.

--> Vřele doporučuju! :3 Někteří říkají, že je to chytlo hned. První episoda mě dost strhla, ale pak to šlo krapet z kopce. Ale jakmile se tam objevil *spoiler píííííííp*, tak mě to zase chňaplo. No a teď tu netrpělivě okusuju rohy a zkracuju si čekání na pokračování anime mangou.
--> Moc se mi líbí animace, vzhled a chování postav. Jsou krásně propracované, mohli jsme vidět, jak se z některých malých capartů (Ichigo :3) stávají silnější a vyspělejší lidé. Ale trochu jsem nepochopila to, že tam ze začátku všichni vypadají tak mladě a vlastně během jediného roku se tak nějak "změní" a vypadají "dospěleji" (jo, dospěleji ^^). Samozřejmě je tam postav jak na Orloji, takže se nemusíte bát, že si tam nějakého toho svého oblíbence nenajdete :3 Hrdina teenager, trhlá pomatená spolužačka, přítelkyně, co pro ránu daleko nejde, spousta podivínů... určitě si vyberete ^^ Nesmíme zapomenout, že každá postava má samozřejmě vlastní historii, jak už to v anime bývá.
--> A ještě nesmím zapomenout na soundtrack. Myslím, že Ruki by to nazvala "epický" nebo "legendární" xD Prostě se mi moc líbí. Nějaké skladby v něm jsou strááášně divné, tak divné, až jsem si je zamilovala :3 A některé jsou zase takové ty... odvahu a energii dobíjející... znáte ten pocit, ne? :3
--> Aaa, ještě dabéři. Ten výběr prostě sedí. Dobře, tohle se špatně hodnotí, ale já si to myslím :3 (je tam spousta jejích oblíbených dabérů... Masakazu Morita, Orikasa Fumiko, Romi Paku, Yusa Kouji... gihihi :3)

Fíha, tak jsem se rozkecala xD Už jsem zticha a vkládám další odkazy ^^

Anime

6. října 2012 v 17:23 | Nik-chanです!
Jako anime jsou ze strany okolního světa označovány japonské animované seriály.
Ehm.... chvilku jsem pročítala u tetičky Wiki a zjistila, že první anime byl dvouminutový klip, kde nějaký samurai zkoušel jeho nový meč na terči. To bylo spácháno roku 1917 :3
Jelikož nevím, co bych dál povídala, dovolte mi nějaká ta anime představit ^^

-----

Teenager Okumura Rin má takový menší problém. Kvůli jeho abnormální síle se ho všichni bojí a říkají, že je ďábel. Nejsou však daleko od pravdy.
Co se stane, když se někdo takový začne studovat na škole plné budoucích Exorcistů, jejichž úkolem je zabíjet démony?

--> Bleach
Z patnáctiletého Kurosaki Ichiga se za malé pomoci Kuchiki Rukii stane bytost, která pomáhá duším dostat se do nebe (ehm... Soul Society :3). Rukia za to má být potrestána popravou. Ichigo a jeho kamarádi se jí chystají zachránít a během toho celého jejich dobrodružství se to zvrtne v něco o hodně většího.

Edward a Alphons Elricovi jsou bratři (kupodivu...). Když byli malí, opustil je tatínek a zanedlouho umřela maminka. Stali se alchimisty a pokusili se o věc, která je jak zemí, tak ostatními alchimisty odsuzována a zakázána - totiž lidskou transmutaci. Ta se samozřejmě nepovedla, Ed přišel o nohu a Al dokonce o celé tělo. Aby Ed bratříčka zachránil, obětoval ruku a Alovu duši zapečetil do brnění. Od té doby hledají Kámen mudrců, který by jim měl pomoci získat jejich těla zpět. Při svém bádání začnou zjišťovat, že se zemí, ve které žijí, není něco v pořádku a že oni sami jsou součástí něčeho, o čem by raději ani nevěděli.

Online hra, při které byste se přenesli do virtuálního světa a měřili síli pomocí mečů s ostatními hráči? Zajímavé, že? Problém nastane, když se ze hry nelze odhlásit a smrt ve hře znamená i smrt ve skutečném světě. Jediná možná cesta, jak hru ukončit, je probojovat se až do stého patra a tam porazit finálního bosse. Navíc vám ani nikdo z venku nemůže pomoct. Jakýkoliv pokus o pomoc vás připraví o živost se stejnou pravděpodobností, jako je počet pater ve hře.
Hlavní hrdinové Kirito a Asuna bojují v předních liniích a snaží se hru ukončit. Povede se jim to?

Bleach - O Anime

6. října 2012 v 17:13 | Nik-chanです!

Takže mi dovolte, abych vás přivítala v novém světě! Nebo spíše světech, které pro nás vytvořil Tite Kubo. :D Pro tuto návštěvu nebudete potřebovat ani mapu ani kompas. Věřím, že vám bude stačit pár základních pojmů.
 • Skutečný svět je ten, který známe i my. 6ijeme v něm.
 • Pokud někdo ve skutečném světě zemře, jeho duše se tu stále potuluje. Pak přijdou Shinigami a vykonáním duševního pohřebu je pošlou do Společenstva Duší. Obyčejní lidé je nevidí, protože mají prťavé reiryoku (=duševní energie)
 • Prázdní (hollow) jsou duše, jejichž život ve Skutečném Světě skončil v trápení a depresích. Požírají normální duše. Pokud se nějaký takový objeví, Shinigami ho zabijí, tím duši osvobodí a pošlou ji do Společenstva Duší. Obyčejní lidé je nevidí.
 • Společenstvo duší je svět, kde žijí Shinigami a pohřbené duše. Dalo by se to tak trochu přirovnat "nebi". Zde jsou Shinigami v městě Seireitei rozděleni do 13 Obranných Divizí.
 • Hueco Mundo je svět, kde žijí Prázdní. Dalo by se to přirovnat k "peklu", ačkoliv je Hueco Mundo jedna velká noční poušť s obrovskými podzemními prostorami. (Dobře Gin to tak popsal, ale Peklo v Bleach neboli "Jigoku" jste ještě neviděli *děsivý pohled*)
Kurosaki Ichigo je normální student vyšší střední školy žijící v menším japonském městě Karakura. Tedy, pokud přehlédneme skutečnost, že je schopen vydět duchy...
Bacha, spoileeer! :3
Ne, tuhle skutečnost nelze přehlédnout, protože právě tahle skutečnost naprosto změní jeho svět, když se jednou u něj doma zjeví Shinigami jménem Kuchiki Rukia, kvůli tomu, že vycítila Prázdného. Ten tam přijde chvilku po ní a začane se sápat na Ichigovu rodinu. Rukia je zraněná a jediná možnost, jak zachránit jeho rodinu je stát se Shinigami. S tímhle nápadem přijde Rukia. Ichigo se musí nechat probodnout jejím mečem skrz na skrz. Rukia ještě řekne, že buď to vyjde anebo oba zemřou. Lákavá nabídka, že?
Vzhledem k tomu, že anime má přes 300 dílů, tak vám asi došlo, jak tato situace dopadne. Ichigo se stane Shinigami.
Jenže! Dát své shinigami schopnosti smrtelníkovi je prý velký hřích! Proto přichází na scénu kapitán šesté obranné divize Kuchiki Byakuya (Rukiin starší jakoby bratr) a jeho zástupce Abarai Renji (Rukiin kamarád z dětství). Odvedou ji zpět do Společenstva duší na... popravu. Tento rozkaz vydalo Centrum 46, které rozhoduje o všem. Anebo ne?
Ichigo a jeho kamarádi - Ishida Uryuu, Inoue Orihime a Yasutora Sado - se vydají do Společenstva duší Rukiu zachránit.
Ve Společenstvu se ale dějí divné věci. Centrum 46 vydává podivné rozkazy, kapitán páté obranné divize Aizen Sousuke je nalezen přišpendlený na zdi něčí katanou a úsměv kapitána třetí obranné Ichimaru Gina je čím dál tím záhadnější.
Co se děje? Koukněte se a uvidíte.

Moje maličkost :3

6. října 2012 v 16:46 | Nik-chanです!
A tady něco, co souvisí s mou maličkostí :3

Hudba

6. října 2012 v 16:42 | Nik-chanです!
S trochou štěstí sem budu přidávat nějaké info ^^

01 - Co tu dělaj?!

5. října 2012 v 18:41 | Nik-chanです! |  Bleach na lyžích!
Tak už mi to leželo v hlavě nějaký ten týden. Konečně jsem napsala první díl :3