Irasshaimase~!

Dovolte mi, abych vás přivítala na mém malém skromném bločku. Říká se mi Ichi a považuji se za trošku střeleného otaku, který sleduje anime a čte mangu, samostuduje japonskou historii a japonštinu a hraje (píše) textová RPG. Mám ráda hudbu, zpívám a hraju na kytaru a samozřejmě nikdy nepohrdnu zaražením sluchátek do uší a poslechem oblíbených kapel a zpěváků při dlouhé cestě do školy.

Abych nemluvila jen o sobě, představuji Vám i tohle momentálně roztomile růžové místečko. Naleznete tu nejen nějaké info o anime a mangách, které jsem četla, ale i o neotaku věci. Recepty, možná i návody na kreslení... Občas tu budu sem tam dělat reklamu na RPGéčka, která hraju.

Máte něco na srdci? Piště piště, ráda si povídám! :3

Yasumi no Owari - Úvod

8. března 2012 v 12:54 | Nik-chanです! |  Yasumi no Owari
Ahojky. Mám teď rozdělaných několik povídek a protože je nechci nikde zveřejňovat, dokud nebudou dodělané, budu sem házet aspoň díly této povídky. Teště se také na stejnojmenou mangu. Ale půjde to pomalu.

A očempak je tento příběh?
Studenka střední školy Haruhi Academy jménem Nagai Yasumi zase pokazila testy uprostřed semestru. Lidé už mají strach ji doučovat a tak její rodiče vytáhnou tajnou zbraň. Bývalého studenta Haruhi Academy a nýnějšího studenta Harudai jménem Sakurai Hiroto, který si s ní nebere servítky a náhle je Yasumi ta, která se bojí být doučována. Po první dobře napsané písemce se jí však začne doučování líbit, protože je Hirotem pozvaná na rande.
Pozor, to není vše. Je tady také její neuvěřitelně roztomilý kamarád z dětství Suzuki Naoto, který je do ní zamilovaný - jak se říká - až po uši, o čemž Yasumi nemá ani tucha.

Vysvětlivky:
Abyste tnebyli zmatení, musíte vědět jak probíhá školní rok v Japonsku. Na každé škole je tro trochu jiné (prázdniny a tak). Haruhi Academi je vymyšlená, takže mám prakticky volno ^^
Na vyšších středních školách studenti studují 3 roky. Školní rok se dělí na tři termíny. První je od začátku dubna do půlky července a pak jsou dvouměsíční letní prázdniny. Na začátku října začíná druhý termín, který končí před Vánoci. Potom nastávají zimní prázdniny až k 1. lednu, kdy jsou oslavy Nového roku. Třetí termín je od ledna do března. V tuhle dobu mají prvák a druhák trochu volněji (asi jako my v období maturit) a třeťáci se učí na zkoušky na vysokou. Rok končí gradulační ceremonií, která se většinou kryje s obdobím kvetoucích sakur. Během ceremonie se stává, že dívka požádá chlapce, který se jí líbí, o knoflík z jeho uniformy, aby na něj měla vzpomínku.

Něco navíc:
  • Celý příběch mě napadl s jménem Nagai Yasumi, což znamená "dlouhé prázdniny". Jak jinak pojmenovat někoho takového?
  • Yasumi no Owari se dá chápat dvojsmyslně. Může to znamenat "konec prázdnin" a také "konec Yasumi" ^^
  • Aichan se zamilovala do Hirota a já asi taky xD (naprosto nepodstatné... p.s. Aichan není postavička, ale moje japonská kamarádka žijící ve Španělsku... nyuu~ dala mi krásný náramek x3 - zase nepodstatné... pro Vás :D)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anwen Anwen | Web | 8. března 2012 v 11:33 | Reagovat

už se těším! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama