Irasshaimase~!

Dovolte mi, abych vás přivítala na mém malém skromném bločku. Říká se mi Ichi a považuji se za trošku střeleného otaku, který sleduje anime a čte mangu, samostuduje japonskou historii a japonštinu a hraje (píše) textová RPG. Mám ráda hudbu, zpívám a hraju na kytaru a samozřejmě nikdy nepohrdnu zaražením sluchátek do uší a poslechem oblíbených kapel a zpěváků při dlouhé cestě do školy.

Abych nemluvila jen o sobě, představuji Vám i tohle momentálně roztomile růžové místečko. Naleznete tu nejen nějaké info o anime a mangách, které jsem četla, ale i o neotaku věci. Recepty, možná i návody na kreslení... Občas tu budu sem tam dělat reklamu na RPGéčka, která hraju.

Máte něco na srdci? Piště piště, ráda si povídám! :3

Pečeme a pečeme ^^

4. prosince 2011 v 17:06 | Nik-chanです! |  Mé monology
Konnichiwa~!

No, tak letos jsme při pečení cukroví jeli jak manufaktura :D Rozdělili jsme se následovně: mamka linecké, Reina pracny a já vanilkové rohlíčky.
Pane jo, vypracovat z kopice mouky másla a já nevím čeho ještě těsto mi dalo fakt zabrat. Chvilku jsem přemýšlela, jestli se ty suroviny vlastně někdy spojí. Nakonec jsem přišla na techniku jménem "zmáčkni to, jak nejvíc umíš" a dotáhla dílo do konce. Jelikož můj úkol zněl "vyválej těsto do koule", myslím si, že jsem ho splnla dost dobře (za vše mluví přiložená fotka).

To bylo včera. Dnes bylo těsto odleželé, a tak jsme se mohli pustit do vykrajování, tvarování a formování. Pokud jde o linecké, závod s troubou jsme vyhrávali, tudíš jsme po každém plechu zaplnili vál cukrovím a pak už ho nebylo kam dávat. V jednu chvilku si mamka musela odskočit a já se nad něčím zamyslela. Ruce mi jely tak nějak od sebe. Když mamka přišla byl další pekáč hotov. Divily jsme se tomu dvě.
S rohlíčky to bylo horší. Dělají se dost špatně. A pracen se ujali Reina a taťka :D Peče celá rodina.

Jak to vypadalo u vás?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama